Ciekawe sposoby na wykończenie ścian

Obecnie mamy wiele możliwości aranżacji wnętrza pod względem farb i samego malowania. W internecie można znaleźć wiele inspiracji. Wiele z tych rzeczy możemy wykonać sami po przeczytaniu tego poradnika.

18 malowanie artystyczne malowanie przy pomocy szablonow malowanie nowoczesne

(fot. Malowanie artystyczne)

 

Dobór kolorów

Powinniśmy się dobrze zastanowić jakie kolory połączymy ze sobą ponieważ wpływają one na nasze samopoczucie. Wystarczy sprawdzić obecny trend na kolor w sypialni, kuchni, jadalni czy w salonie. Dobrym pomysłem jest tzw. ekran jest to pasek w kolorze sufitu odcinający ściany boczne od siebie. Wygląda to naprawdę bardzo efektownie. Dobór koloru zależy tylko od nas i naszej wyobraźni. Zawsze można skorzystać z usług fachowca od projektowania wnętrz, przygotuje on nam wizualizacje naszego pomieszczenia.

 

Wzory

Co raz częściej stosuje się różne wzory, zamazania, smugi na ścianach. Wynik tego działania zawsze wchodzi inny, zależne jest to tylko od osoby wykonującej. Coraz częściej spotykane malowanie artystyczne naprawdę przyciąga wzrok. Zachęcam również do odwiedzenia naszej galerii gdzie jest wiele inspirujących dzieł. To stworzenia wzorów można wykorzystać gotowych szablonów lub stempli oraz gąbki i papieru.

 

Propozycje

Proponujemy użyć gotowych szablonów, jest to łatwy sposób na osiągnięcie naprawdę imponującego efektu. Najlepszymi do malowania artystycznego są farby strukturalne pomagają w uzyskaniu niezwykłego efektu. Jedyny minus tej farby to mała dostępność na rynku. Malowanie artystyczne wymaga od wykonawcy jedynie fantazji i wyobraźni.