Sufity podwieszane, dekoracyjne i kasetonowe

Sufit podwieszany z podcięciem na taśmę LED

Sufity podwieszane jednopoziomowe

Sufity podwieszane mogą nadać wnętrzu niezwykłego uroku. Subtelne podświetlenia i nietypowe kształty to największe atuty sufitów podwieszanych, dlatego zdecyduj się ta taki element wnętrza wykonując remont.

Sufity podwieszane jednopoziomowe to najbardziej popularny rodzaj sufitu podwieszanego. Do konstrukcji stalowej montuje się płytę karton-gips, szpachluje, gruntuje, maluje i gotowe.

Dzięki przestrzeni, która powstaje między konstrukcją stalową a stropem mamy możliwość podłączenia oświetlenia w dowolnym miejscu sufitu podwieszanego.

Najpopularniejszą elementem sufitu podwieszanego jest aktualnie podświetlenie LED. Możemy zamontować taśmę LED dającą ciepłe światło lub taśmę RGB. Taśma LED RGB w połączeniu z dedykowanym  sterownikiem na pilota umożliwia ustawienie dowolnego koloru światła, włącznie z białym. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zmieniać dowolnie klimat wnętrza.

 

Sufit podwieszany wielopoziomowy z oświetleniem

Wielopoziomowe sufity podwieszane

Sufity podwieszane wielopoziomowe z płyty gipsowo-kartonowej to rozwinięcie prostego sufitu podwieszanego.

Konstrukcja wielopoziomowa może składać się z podcięć, wnęk, łuków, skosów. Może zawierać ukryte oświetlenie. Krawędzie poziomów mogą być proste lub łukowe.

Tak samo w tym rodzaju sufitów stosujemy podświetlenie LED w wersji białej lub RGB.

Mieszane sufity podwieszane

W niektórych rodzajach pomieszczeń, szczególnie biurowych i handlowych, trzeba stosować jeszcze bardziej elastyczne rozwiązania. Łączymy wtedy sufity podwieszane z płyt gips-karton z sufitami kasetonowymi (sufity Armstrong).

Połączenie tych dwóch technik sufitów podwieszanych pozwala na modułowe wykonanie sufitu stałego w miejscach, gdzie istotny jest design. W miejscach z niezbędnym dostępem do infrastruktury technicznej znajdującej się w przestrzeni sufitu stosujemy system sufitów kasetonowych.

Dzięki temu rozwiązaniu maksymalizujemy estetyczny wygląd nie tracąc nic na praktyczności.

 

Sufit podwieszany kasetonowy armstrong

Sufity kasetonowe - Armstrong

Sufity podwieszane typu Armstrong stosujemy w miejscach gdzie niezbędny jest dostęp do przestrzeni znajdującej się nad sufitem.

Zaletą tego rodzaju rozwiązania jest to, że na konstrukcji metalowej układa się specjalnie prefabrykowane lekkie płyty. Przytrzymywane są one przez konstrukcję ale nie są do niej przytwierdzone na stałe. Dzięki temu zawsze możemy je zdjąć np. w celu poprowadzenia nowego przewodu.

Zaprojektujemy i wykonamy wizualizację

Skontaktuj się z naszym projektantem i umów się na oględziny. Zadzwoń lub napisz maila.

Galeria sufitów podwieszanych

Przejdź do galerii sufitów podwieszanych kasetonowych

 

Sufity podwieszane i kastonowe - więcej pomocnych określeń: sufity podwieszane, sufit podwieszany, sufit, sufity, sufity kasetonowe, sufity dekoracyjne, sufity ozdobne, sufity podwieszane warszawa